• notifications1
  • menü

Bugün : 3 Aralık 2022 Cumartesi

Pomoloji Nedir?

Sorhocam

1. Çeşit biliminin amacı ve önemi

Bu bilimin amacı, meyve çeşitlerin belirli özelliklerini dikkate alarak, birbirinden ayırt etmektir. Çeşitleri  birbirinden ayırt edebilme de en çok meyve özellikleri üzerinde durulmaktadır.

 

Çeşitlerin özeliklerinin tesbitinde,üzerinde durulan faktörler şunlardır:

  • İrilik
  • Şekil
  • Kabuk
  • Sap
  • Et/çekirdek.

 

Günümüzde bu ve bunların yanında diğer bazı faktörler dikkate alınarak, meyve türleri gruplandırılmaktadır.  Ders notunun devamını aşağıdaki ekler kısmından indirebilirsiniz.

Dokümanlar

Konu Etiketleri

pomoloji bilimi nedir?
x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 60958

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Pomoloji Nedir?

Pomoloji Nedir?

1. Çeşit biliminin amacı ve önemi Bu bilimin amacı, meyve çeşitlerin belirli özelliklerini dikkate alarak, birbirinden ayırt etmektir. Çeşitleri birbirinden ayırt edebilme de en çok meyve özellikleri üzerinde durulmaktadır. Çeşitlerin özeliklerinin tesbitinde,üzerinde durulan faktörler şunlardır: İrilik Şekil Kabuk Sap Et/çekirdek. ...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Kim ilim arama yolunda olursa, cennet de onu arama yolunda olur.

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2022 Konya